Nethone z Europy Środkowej przyjętą do programu cyberbezpieczeństwa firmy Thales

10 listopada 2017, 14:57

Nethone jest jedynym startupem z Europy Środkowo-Wschodniej przyjętym przez Thales do programu cyberbezpieczeństwa, prowadzonego przez koncern w paryskim STATION F – nowo otwartym, największym na świecie kampusie dla startupów.

W październiku, warszawska firma specjalizująca się w tworzeniu bazujących na sztucznej inteligencji rozwiązań do zapobiegania fraudom oraz z obszaru Business Intelligence, wprowadziła się do STATION F wraz z 8 innymi, wyselekcjonowanymi przez Thales, startupami z całego świata. W trakcie sześciomiesięcznego pobytu w stolicy Francji, dedykowany zespół ekspertów Nethone będzie pracować na rzecz klienta firmy Thales – podmiotu działającego w jednym z kluczowych dla niej obszarów: lotnictwie, kosmonautyce, transporcie lądowym, obronności lub bezpieczeństwie IT.  Członkowie zespołu Nethone będą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin pod okiem ekspertów firmy Thales, uczestniczyć w specjalnych sesjach mentorskich oraz wspólnych burzach mózgów.  Udział w programie to kamień milowy w rozwoju zarówno firmy Nethone, jak i całego polskiego sektora bezpieczeństwa IT.

Podczas sześciomiesięcznego programu, zespół Nethone otrzyma szerokie wsparcie ze strony koncernu Thales. Biorąc udział w serii szkoleń, sesji mentorskich i burz mózgów, polscy specjaliści z obszarów biznesu oraz technologii będą czerpać z bogatego doświadczenia ekspertów światowego giganta w zakresie m.in. rozwoju produktów i strategii. Udział Nethone w programie zostanie zwieńczony wielkim komercyjnym wdrożeniem rozwiązań polskiej firmy przez jednego z klientów koncernu Thales.

Czytaj też: Thales otwiera azjatyckie centrum cyberbezpieczeństwa

Kluczową technologią opracowaną przez Nethone i docenioną przez jury programu cyberbezpieczeństwa Thales jest zaawansowane narzędzie do głębokiego profilowania użytkowników. Rozwiązanie pozwala pozyskiwać bogate, wiarygodne informacje o użytkownikach wchodzących w interakcje z serwisami internetowymi – zarówno za pośrednictwem stron WWW, jak i aplikacji natywnych. Gromadzone informacje dotyczą m.in. wykorzystywanego przez użytkowników oprogramowania, sprzętu, środowiska sieciowego oraz ich zachowania w interakcji z serwisem. Nethone wykorzystuje te dane do trenowania modeli opartych na Uczeniu Maszynowym (ang. Machine Learning), które w czasie rzeczywistym, z niespotykaną wcześniej dokładnością przewidują próby dokonania fraudu lub dostarczają unikalnych, praktycznych wniosków biznesowych.

Od samego początku naszą misją jest tworzenie rozwiązań, które pomagają organizacjom przekuwać zagrożenia i wyzwania na dochody i rozwój. Wierzymy, że jest to możliwe tylko poprzez nieustające uczenie się, otwartość i ciągły głód wiedzy. Cieszę się, że dzięki programowi cyberbezpieczeństwa w STATION F możemy uczyć się od najlepszych

Hubert Rachwalski, COO, Nethone

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.