Pentagon lepiej zabezpieczony przez cyberatakami

15 marca 2017, 13:52
Pentagon

Według biura dyrektora operacyjnego Departament of Defence, roczne sprawozdanie FY2016 wykazało, że zabezpieczenia programów i sieci przed cyberatakami i zagrożeniami poprawiły się. Pentagon wciąż jednak ma poważne problemy z liczbą pracowników zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

 

 

W raporcie wskazano, że wewnętrzne audyty wykazały wzrost bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych Pentagonu. Wciąż jednak pozostaje wiele do zrobienia.

Według dokumentu, pracownicy DoD zbyt często traktują ochronę sieci jako funkcję administracyjną, a nie jako zdolność do walki z cyberprzestępczością. Według raportu Departament będzie nadal działał, aby odpowiednio chronić swoje systemy i sieci przed zaawansowanymi technologicznie cyberatakami.

Czytaj także: Dowódca NATO: Artykuł V odpowiedzią na rosyjskie ataki hakerskie

W raporcie stwierdzono, że ​​zespoły hakerskie obcych państw mają narzędzia, żeby włamywać się do sieci DoD i wiernie naśladować działania systemu komputerowego, co utrudnia wykrycie przez dłuższy czas.

Według raportu DoD miał dostatecznie dużą liczbę pracowników cyberbezpieczeństwa siedem lat temu, jednak obecnie cierpi na ich niedobór. Duża część ekspertów przyjęła bowiem stanowiska w sektorze prywatnym, często z powodu m.in. większych wynagrodzeń.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24