Reklama

Polityka i prawo

Piąta edycja konferencji Cyber Academy - online

Fot.  cottonbro/pexels
Fot. cottonbro/pexels

W dniach 20 - 22  października 2020 roku odbędzie się piąta już edycja konferencji Cyber Academy. CyberDefence24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Cyber Academy to bezpłatne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarze osób ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Konferencja skupia się na pokazaniu aktualnych szans i zagroż̇eń wynikających z rozwoju nowych technologii. Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych trendów oraz praktycznych rozwiązań zarówno dla specjalistów jak i osób nietechnicznych.

Na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Piąta edycja ze względu na zagrożenie sytuacją epidemiologiczną w kraju odbędzie się w formule online.

Konferencja podzielona jest na 3 dni:

20.10.2020 Scena I – Cyberbezpieczeństwo Biznes - dedykowana osobom nietechnicznym.

Pierwszego dnia podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest “Biały wywiad” (OSINT), jak zdobywać informacje na temat ludzi i firm z setek ogólnodostępnych baz danych,  jak zabezpieczyć swoją pocztą elektroniczną oraz urządzenia mobilne. Poruszone zostaną również tematy dotyczące kosztów wdrożenia zabezpieczeń w firmie oraz biometrii behawioralnej.

21.10.2020 Scena II - Cyberbezpieczeństwo Technologia -  przygotowana przez ISACA Warszawa. W całości poświęcona aspektom praktycznym, dedykowana specjalistom IT oraz osobom zainteresowanym podjęciem pracy w tej dziedzinie. 

Pandemia wymusiła w wielu firmach przejście na pracę zdalną, stąd w agendzie nie zabraknie tematów z tym związanych. Eksperci opowiedzą m.in. o kosztach, wymaganiach, czy zagrożeniach z tego wynikających - zarówno od strony technicznej, jak i od strony biznesowej. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zdalnego uaktualniania komputerów oraz o tym, jak zarządzać tożsamością cyfrową. Ponadto pokazane zostanie, co hakerzy mogą zrobić w sieci oraz jak wygląda SOC nowej generacji.  Tematem przewodnim będzie praca zdalna. Poruszone zostaną aspekty miękkie, które dotyczą każdego użytkownika Internetu oraz twarde, takie jak zabezpieczenia i sprzęt. Ponadto mowa będzie o nowym podejściu do SOC czy sposoby wykrywania ransomware w sieci.

22.10.2020 Trzeci dzień konferencji podzielony jest na dwa bloki tematyczne: Scena III Cloud oraz Scena IV Sztuczna inteligencja 

Podczas ostatniego dnia konferencji w pierwszym bloku tematycznym uczestnicy wysłuchają prelekcji z zakresu Sztucznej Inteligencji - jej wpływu na dzisiejszą edukację, aspektach prawnych z nią związanych oraz o tym, jakie znaczenie ma ona w obecnych czasach. Drugi blok tematyczny będzie w całości poświęcony chmurze - rozpocznie się przeglądem rynku chmury w kraju i na świecie. Zostaną pokazane przykłady polskich wdrożeń, a dodatkowo eksperci opowiedzą o tym, jak optymalizować koszty i  zapewnić bezpieczeństwo korzystając z rozwiązań chmurowych.

Organizatorami konferencji jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Teamline sp. z o.o. Wśród partnerów konferencji są m.in. ISACA Warszawa i Ośrodek Przetwarzania Informacji PIB.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Reklama

Komentarze

    Reklama