GLOBSEC 2017. Były szef Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: Globalne epidemie wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa [Cyberdefence24.pl TV]

29 maja 2017, 15:55

O ostatnim ataku Ransomware, zagrożeniu internetu rzeczy, polityce Donalda Trumpa w cyberprzestrzeni i sposobach odpowiedzi na rosyjskie operacje w środowisku wirtualnym mówił w rozmowie z Cyberdefence24.pl Michael Chertoff, były szef Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (2005-2009) oraz przewodniczący Globsec Intelligence Reform Initative.

Michael Chertoff mówił o ostatniej kampanii Ransomware, podkreślając jej globalny charakter oraz wskazując, że to zapowiedź wzrastającej liczby ataków o coraz większej skali.

Mieliśmy już do czynienia z atakami typu Ransomware, ale nigdy nie miały one globalnego charakteru (...). Wcześniej byliśmy świadkami zmasowanej kampanii ataków DDoS opartej na botnecie Morai. To są przykłady globalnych epidemii.

Michael Chertoff - szef Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (2005-2009). Przewodniczący Globsec Intelligence Reform Initative
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24