Premier przedstawił kandydata na prezesa UKE. Decyzja należy do Sejmu

3 sierpnia 2020, 10:28
50147500802_0219092ba6_c
Fot. Sejm RP/flickr

Premier Mateusz Morawiecki skierował do Sejmu wniosek o przyjęcie kandydatury dr Jacka Oko na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na mocy poselskiego głosowania.

Kandydatura dr Jacka Oko została złożona do Sejmu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jest to efekt przepisów związanych z tzw. tarczą antykryzysową. Na ich podstawie Prezes Rady Ministrów podejmuje decyzję o wyborze kandydata na nowego szefa UKE - informuje serwis Money.pl. Ostateczne zdanie należy jednak do Sejmu, który na podstawie głosowania zatwierdza lub odrzuca propozycje złożoną przez Premiera.

Wraz z końcem maja bieżącego roku dobiegła końca kadencja Macieja Cichego jako prezesa UKE. Jej skrócenie wynikało z regulacji antykryzysowych związanych z pandemią Covid-19 w Polsce. Następcę wiązano z postacią Krzysztofa Dyla, który tymczasowo pełnił obowiązki prezesa. Odmówił on jednak nominacji tłumacząc swoją decyzję kwestami osobistymi - donosi serwis Wirtualne Media.

W związku z tym Premier Mateusz Morawiecki zaproponował kandydaturę dr Jacka Oko. Jest on absolwentem wrocławskiej politechniki, którą ukończył w 1989 roku. Służył również w wojsku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Wojsk Łączności w Legnicy. Następnie rozpoczął pracę jako asystent naukowo-dydaktyczny na Politechnice Warszawskiej - wskazuje Money.pl.

W CV dr Jacka Oko widnieją także takie placówki jak Telefonia Dialog (wcześniej Telefonia Lokalna SA.), Tele Video Media czy Avista Media. Obecnie jest pracownikiem naukowym i wykłada na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Pełni również funkcję dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Komputerowego - opisuje dorobek Jacka Oko serwis Wirtualne Media. 

Doświadczenie zdobywane przez lata z pewnością przemawia na korzyść kandydata Mateusza Morawieckiego, jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą posłowie w odrębnym głosowaniu.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Tolek Banan
wtorek, 4 sierpnia 2020, 17:26

W procesie naboru Kancelaria Premiera zdyskryminowała najlepszego kandydata tylko z powodu Jego niepełnosprawności i nieprzystosowania administracji publicznej do zapewnienia warunków pracy chronionej. Sprawa z art. 231 kk przeciwko urzędnikom jest już w Prokuraturze. Posłowie wszystkich ugrupowań oraz Unia Europejska już poinformowani o nieprawidłowościach w procesie naboru. Finał tej rozgrywki odbędzie się w sądzie a jeśli trzeba to w Trybunale Sprawiedliwości w Hadze. Dość dyskryminacji inwalidów przez ten Rząd.

Tweets CyberDefence24