CEO Huawei Polska: Chiński gigant chce wdrożyć 5G w Polsce

19 grudnia 2018, 13:43

O strategicznych planach Huawei w Polsce, inwestycjach w 5G, podejściu do cyberbezpieczeństwa oraz kontrowersjach związanych z blokowaniem Huawei mówią dla CyberDefence24.pl CEO Huawei Polska Tonny Bao oraz dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej Austin Zhang Yan.

Polska uważana jest za jedno z 20 najważniejszych dla naszej firmy państw

Tonny Bao - CEO Huawei

Mechanizm bezpieczeństwa Huawei opiera się na następujących zasadach: nie zakładaj niczego, nie wierz nikomu, sprawdzaj wszystko

Austin Zhang Yan - dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej

Strategia Huawei zakłada, że cyberbezpieczeństwo nigdy nie będzie mniej istotne od interesu biznesowego

Austin Zhang Yan - dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej
KomentarzeLiczba komentarzy: 35
asd
czwartek, 27 grudnia 2018, 13:17

USA ostrzegaja żeby nie brac 5G z Huawei'a. Te fale moga byc niebezpieczne i zdaje sie mozna poprzez nie szpiegowac.

Miro
środa, 26 grudnia 2018, 17:13

Miałem sobie kupić tablet Huawei, ale z tego powodu zrezygnowałem.

an.na
środa, 26 grudnia 2018, 00:09

Brać czy nie zostawiam fachowcom. By nie było tak jak z dronami dla naszej armii z Izraela. Klucze kodowe sprzedali Rosjanom a nam chcieli wcisnąć drony!. Rosjanie pewnikiem kody do chińskiej 5G już mają.

Gts
wtorek, 25 grudnia 2018, 22:05

Po pierwsze nikt nie potwierdzial zwiazku smierci tych ptakow z uruchomieniem 5g... po drugie huawei jest firma kontrolowana przez chinski wywiad i raczej trzymalbym sie od niej z daleka. Oczywiscie zaraz znajda sie ci co mowia ze usa tez podsluchuje itp, ale jednak po co udostepniac cos kolejnemu panstwu i to za friko.

uświadom sobie
wtorek, 25 grudnia 2018, 11:53

@Dan: a w przypadku USA jest inaczej? Poczytaj amerykańską ustawę o eksporcie technologii kryptograficznych: albo już na etapie produkcji współpracujesz z NSA i dostajesz stałą licencję eksportową, albo będziesz musiał z każdym kontraktem występować do Departamentu Stanu o licencję na eksport technologii kryptograficznych z kluczem dłuższym niż 56 bitów i czekać 3 miesiące na decyzję. Największym inwestorem finansowym w start upy w Krzemowej Dolinie jest CIA. I tyle w temacie.