Huawei: nasze 5G jest ekologiczne z natury

22 listopada 2019, 08:21
JOHN_STAPELS_1731_JS5_3946_0
fot. Huawei
CyberDefence24
CyberDefence24

Europa ma wyjątkową szansę, aby stać się liderem we wdrażaniu 5G, a tym samym zadbać o swoją niezależność cyfrową i przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych.

Jak można było usłyszeć podczas konferencji 5G Assembly w Brukseli, Huawei jest gotowy, by być kluczowym partnerem dla Europy w realizacji tego celu.

Cyfrowa niezależność Europy i jej zrównoważony rozwój to cele uzupełniające się. W Huawei, projektując nasze wiodące produkty i rozwiązania 5G, myślimy o środowisku. Ich wdrożenie pozwoli Europie stać się ekologicznym liderem technologii 5G

Abraham Liu, główny przedstawiciel Huawei w instytucjach UE

„5G to nasz kolejny krok w kierunku połączonego świata. Jesteśmy odpowiedzialni za wykorzystanie tej łączności do budowy sprawiedliwszego społeczeństwa, z poszanowaniem naszej planety i jej zasobów naturalnych oraz z zachowaniem światowego pokoju. Komunikacja może znieść granice!” – powiedział Ranga Yogeshwar, fizyk i dziennikarz naukowy.

„Nową dekadę rozpoczynamy cyfrową transformacją opartą na wszechobecnej łączności, dostarczanej przez kombinację technologii połączonych przez 5G. Aby uwolnić potencjał tworzenia nowych wartości, przyspieszyć postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju i zmniejszyć cyfrową przepaść, konieczne będzie wielostronne podejście, które zaangażuje decydentów politycznych i prywatne organizacje", powiedział Mark Spelman, Head of Thought Leadership, Światowe Forum Ekonomiczne.

Technologia może poprawić sytuację w najbardziej odległych miejscach. Rainforest Connection dzięki technologicznym zasobom Huawei, takim jak telefony komórkowe i algorytmy AI, wykorzystuje przekaz audio-wideo nadawany na żywo z lasów tropikalnych do walki z kłusownictwem i nielegalną wycinką drzew

Topher White, założyciel i dyrektor generalny RainForest Connection

 5G Assembly w Brukseli zgromadziło około 200 uczestników, w tym decydentów, pracowników naukowych i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Dyskusje toczyły się wokół tematu „Wybierz mądrzejszą przyszłość”, który Huawei omówił w białej księdze opublikowanej na początku tego roku.

Informacja prasowa

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Gaweł
wtorek, 26 listopada 2019, 15:55

5G ma rozwijać wszystkie sektory, myślę że ekologia również sporo może zyskać, jeśli technologia będzie odpowiednio wykorzystana.

Just
piątek, 22 listopada 2019, 19:36

Z pewnością 5G pozwoli na branży związanej z ochroną środowiska.

Tweets CyberDefence24