Komedia sposobem na walkę z radykalizacją

24 kwietnia 2018, 09:36
_Antifa_Manchester (3)
Fot. IFB member/Wikipedia Commons/CC 4.0

W Lyonie we Francji odbyło się spotkanie Europejskiej Partii Ludowej  w Parlamencie Europejskim. Jednym z gości był Humza Arshad, który przedstawił jak za pomocą komedii i satyry przeciwdziałać radykalizacji.

Prowadzi on na YouTube kanał, w którym zamieszcza zabawne filmiki wyśmiewające radykałów i ekstremistów. Cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, śledzi go 400 tys. osób Humza mówił, że poruszyła go historia 3 młodych dziewczyn ze wschodniego Londynu, które udały się do Syrii żeby zostać pannami młodymi dżihadu. Swoją popularność zawdzięcza cyklowi o młodym brytyjskim muzułmaninie pochodzenia pakistańskiego.

Humza blisko współpracuje ze Scotland Yardem organizując spotkania w całym Londynie, na którym przedstawia swoje produkcje. W ciągu półtora roku miało dojść do 130, w tych szkołach i miejscach, które określane są jako najbardziej podatne na radykalizację. Do jednej z nich uczęszczał sławny Jihadi John.  Łatwiej mu jest dotrzeć do młodych ludzi niż oficerom policji, którzy przychodzą ubrani w mundury, szczególnie wśród muzułmanów i imigrantów. Humza stara się pokazywać negatywne strony radykalizacji zarówno podczas spotkań z młodzieżą jak i w swoich produkcjach. Humza w swoich produkcjach porusza również problem islamofobii panującej w Wielkiej Brytanii.

Został on wybrany przez YouTube jako ambasador programu “Creators for Change”, który jest częścią globalnej platformy, której głównym zadaniem jest walka z nienawiścią, ekstremizmem I ksenofobią poprzez promowanie świadomości, tolerancji i empatii.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
obserwator
piątek, 27 kwietnia 2018, 07:49

Szkoda tylko, że zdjęcie przedstawia europejskich ochotników walczących w Syrii PRZECIWKO ISIS.

aegji
wtorek, 24 kwietnia 2018, 16:55

Wojna o surowce lub ziemię może mieć jeszcze jakiś sens. Wojny o to, który z żydowskich magików z ery żelaza jest tym jedynym i prawdziwym to komedia.

Kowalskiadam154
wtorek, 24 kwietnia 2018, 16:18

Jedna gazeta w Paryżu też próbowała do czasu gdy okazało się że muzułmanom brak poczucia humoru Dziś ta gazeta bezpiecznie szydzi już tylko z chrześcijan i prawicy

domek
wtorek, 24 kwietnia 2018, 13:36

naprawde czy na jaja--KOMEDIA zamaist ustawy 447 a co a jak

Reklama C24-A1
Reklama
Tweets CyberDefence24