USA muszą postawić na ofensywę w cyberprzestrzeni

23 stycznia 2019, 10:35

"W realnym świecie, jeżeli ktoś strzela do policjanta, to ten nie dzwoni do Komendy Głównej z pytaniem o pozwolenie otwarcia ognia, tylko się broni. Nowe zasady operacji ofensywnych w cyberprzestrzeni  wdrożone przez administrację Trumpa umożliwiają skuteczne działanie w środowisku wirtualnym". O wzmocnieniu roli operacji ofensywnych w cyberprzestrzeni, współpracy NSA i USCYBERCOM oraz przyszłych zagrożeniach mówi dla CyberDefence24.pl byly szef NSA i USCYBERCOM generał Keith B. Alexander.

Zasady użycia siły w cyberprzestrzeni muszą być jasne. Musimy je znać przed wrogim cyberatakiem, żeby skutecznie mu przeciwdziałać

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM

Cyberprzestępcy, a nie państwa są głównym autorem cyberataków

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM

Coraz częściej będziemy mieli sytuację, że aktorzy niepaństwowi wykorzystywani są przez państwa do przeprowadzania cyberataków. Miało to już miejsce podczas ataków na Estonię czy Gruzję"

Generał Keith B. Alexander - byly szef NSA i USCYBERCOM
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
wiedzący
środa, 23 stycznia 2019, 12:07

Stany Zjednoczone to z dekretów podpisanych przez Trumpa, oraz tzw. sojuszniczych deklaracji o przejęciu na siebie ciężaru cyber-obrony w NATO sygnalizują powrót do praktyk z przed ucieczki Snowdena. Jest to zła informacja.

Tweets CyberDefence24