Maciej Pyznar z RCB o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną [Cyberdefence24.pl TV]

3 maja 2016, 16:18
Maciej Pyznar

Szef Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) Maciej Pyznar w rozmowie z Cyberdefence24.pl opowiada o tym, czy polskie przedsiębiorstwa odpowiedzialne za infrastrukturę krytyczną są przygotowane na cyberatak.

Należy pamiętać, że stuprocentowego bezpieczeństwa nigdy nie jesteśmy w stanie zapewnić, więc - jak mówiłem już publicznie - przedsiębiorcy są na różnym poziomie zaawansowania. To głównie zależy od tego, na ile technologie informacyjne są wykorzystywane do utrzymywania podstawowej działalności - powiedział ekspert z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

Jak zaznaczył Maciej Pyznar, te firmy, które bezpośrednio wykorzystują technologie informacyjne do świadczenia usług biznesowych, są najlepiej przygotowane do cyberobrony. Natomiast przedsiębiorstwa, których działalność nie opiera się w tak dużym stopniu na tych technologiach, muszą dokonać jeszcze wielu ulepszeń - dodał przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
TowariszczJacho
czwartek, 5 maja 2016, 01:47

No tak rzeczywiście, ci którzy nie korzystają z ICT są CyberBezpieczni, ale powinni się informatyzować, natomiast pozostali korzystający z ICT w Biznesie są przygotowani na odpieranie CyberZagrożeń - no tak w sumie mają komputery i są wyposażeni w systemy informacyjne więc mają świadomość zagrożeń oraz antywirusy i inne tego typu wynalazki, więc potrafią się obronić .... nic dodać nic ująć - sama prawda - i co z tego ...

Jaylynn
środa, 18 maja 2016, 05:39

Hmmz, ik vind het een beetje jammer dat je een apart stukje software moet installeren om zo’n fotoboek te maken. Als je dan een systeem hebt waar die software niet op werkt, kan je meteen al de dienst niet gebruiken.Zijn er ook soortgelijke diensten die met een webinterface (web pagina) werken in plaats van losse software? Vooral in deze tijd lijkt me dat een stuk makkelijker en flreebeler.Vxedir weer een mooi en handig artikel, goed gedaan! :)

Tweets CyberDefence24