MON: bijemy rekord w tworzeniu cyberwojsk [WIDEO]

7 listopada 2019, 11:08

"Zbudowanie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w 4 lata to bardzo ambitny plan. Nawet nasi partnerzy to podkreślają. Amerykanie budowali swoje wojska przez okres 8 lat, zanim uzyskały one zdolności operacyjne" powiedział  generał brygady Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. W trakcie rozmowy generał mówił również o największych przeszkodach w formowaniu cyberwojsk, znalezienia odpowiednich specjalistów i współpracy z Gwardią Narodową. Wywiad przeprowadzono podczas konferencji CYBERSEC 2019.

Obecnie odpowiednie zespoły budują swoją wiedzę i umiejętności w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i na co dzień pilnują naszej cyberprzestrzeni.

Karol Molenda - generał brygady, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

Kluczowym aspektem i przeszkodą na drodze stworzenia cyberwojsk jest pozyskanie odpowiednich zasobów ludzkich. Jestem jednak optymistą i widzę duże zainteresowanie służbą u nas.

Karol Molenda - generał brygady, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Grot
czwartek, 7 listopada 2019, 12:58

Dobry informatyk za 3000 zł nie będzie pracował musicie dać godne zarobki 10.000 na rękę to będziecie mieli specjalistów inaczej będą nieudacznicy.

Michał
czwartek, 7 listopada 2019, 12:48

Znajomy znajomego (bardzo zdolny informatyk) był przymierzany do tej super jednostki, pytania jakie dostał to jakiś żart, zero pojęcia o temacie. W dodatku patologie typowe dla wojska, biurokracja i wciskanie swoich, znając życie to znajdą się tam pociotki oficerów, którzy umieją obsługiwać worda + excela.

Tweets CyberDefence24