Orange Polska z testami 5G w stolicy. Rusza wielkie przedsięwzięcie

10 września 2019, 14:03
69790101_655377548284673_231489245376675840_n
Fot. Cyberdefence24

Orange Polska przeprowadzi test technologii 5G w stolicy, a także w Zakopanem i Gliwicach - poinformowały władze koncernu podczas wtorkowego wydarzenia "Start testów Orange 5G". Jednak jak wskazują przedstawiciele firmy, "jeszcze długa droga do wdrożenia sieci 5G” w Polsce. 

Jak donosiła wcześniej Polska Agencja Prasowa (PAP), Orange Polska planuje uruchomić testy technologii łączności nowej generacji 5G w Warszawie. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis Telecompaper, sprawdzenie innowacyjnej sieci ma ruszyć 10 września.

Telecompaper podaje również, że program testów nowej technologii uruchomiony zostanie we współpracy z koncernem Ericsson, który produkuje sprzęt telekomunikacyjny przystosowany do obsługi łączności 5G.

Wcześniej w tym miesiącu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd ma "bardzo dobrze przygotowany plan szybkiego wdrożenia 5G". Jak podkreślał w rozmowie z Rp.pl Polska chce budować sieć łączności nowej generacji "ze sprawdzonymi partnerami". "Nie przesądzamy, kto nim będzie, ale pokazujemy, że aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny" - dodał.

Mateusz Morawiecki stwierdził też, że współpraca Polski z partnerami w zakresie wdrożenia 5G "to nie może być tylko zakup sprzętu, technologii, ale to musi być też przesuwanie badań, rozwoju, wspólnych wdrożeń z partnerami, którzy są dostawcami tego typu sprzętu i usług w obszarze 5G".

Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy, intensywnie rozwijany standard telekomunikacyjny. Ma umożliwić pięćdziesięcio - a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnych sieci 4G. Taka technologia ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy (Internet of Things - IoT), usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Malwersant
środa, 11 września 2019, 21:54

5g to zło i podgrzewanie mózgu oraz jajec. Według oficjalnej instrukcji Huawei maszty maja byc co 300m. Co nam z tego, że ilośc energii masztu będzie ograniczana jak przepisy mówią, że aby to sprawdzić trzeba powiadomic nadawcę 3 dni wcześniej i wtedy dopiero robić pomiary. Ludzie obudzcie się, 5G to depopulacja na skalę globalną. Brak jakichkolwiek badań na nowe częstotliwości. Jesteśmy w malignie ale przemysł chce a rząd przytuli dodatkową kasę więc gra muzyka. Naszym kosztem.