Reklama

Social media

Pole elektromagnetyczne, sieć 5G, dezinformacja - tematami konferencji Instytutu Łączności – PIB

fot. Sigmund/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Sigmund/ Unsplash/ Domena publiczna

Tematy związane z polami elektromagnetycznymi oraz działaniem sieci 5G to bardzo trudne zagadnienia dla przeciętnego użytkownika mobilnej telefonii komórkowej. Jak zrozumieć coś, czego nie widać? Między innymi na to pytanie postarają się odpowiedzieć organizatorzy VI Międzynarodowej Konferencji „Fale radiowe są niewidoczne. Co robimy, by były transparentne – normy i regulacje”, która zaplanowana jest na 1 grudnia. Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Instytut Łączności – PIB we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz ITU po raz szósty organizuje konferencję edukacyjno-naukową, poświęconą zagadnieniom wpływu pola elektromagnetycznego na życie i zdrowie człowieka oraz na środowisko, w kontekście rozwoju technologii telekomunikacyjnych, szczególnie rozwiązań sieci 5G.

W tym roku Konferencja w całości odbędzie się w trybie online. Wydarzenie jest bezpłatne, ale warto się zarejestrować na stronie - konferencjapem.wydarzeniaonline.pl, ponieważ tylko 200. pierwszych osób otrzyma możliwość zadawania pytań prelegentom bezpośrednio na czacie wydarzenia.

Dwudniowe wydarzenie będzie można śledzić na żywo na stronie wydarzenia oraz na profilu Instytutu Łączności – PIB w serwisie YouTube. Konferencja startuje już 1 grudnia o godz. 9:00.

Patronat honorowy nad Konferencją objął Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komitet Naukowy URSI.

Zrozumieć to, co niewidoczne

Prelegentami będą naukowcy, dziennikarze, specjaliści z zakresu PEM, pochodzący z Polski, Wielkiej Brytanii, Serbii, Norwegii, Francji, Australii, Litwy oraz przedstawiciele WHO oraz ITU. Prezentacje, które przedstawią, będą dotyczyć badań nad PEM prowadzonych w ich krajach, pomiarów PEM w środowisku (opowiedzą o kampaniach pomiarowych, obowiązujących limitach i regulacjach), a także walki ze zjawiskiem dezinformacji.

image
Fot. materiały prasowe 

Kluczowe narzędzia do walki z dezinformacją

Do mediów społecznościowych trafia codziennie ogromna ilość informacji. Jak więc wśród zalewu wiadomości wybrać te prawdziwe i godne polecenia? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć zaproszeni na konferencję fact checkerzy z AFP, Pagella Politica/Facta, Stratcom, Demagoga oraz z naszej redakcji - CyberDefence24.pl będzie reprezentowała starsza redaktorka Małgorzata Fraser. 

Poruszony zostanie także temat mylenia wiedzy z opinią, który przybliży dr Magdalena Jabłońska z Uniwersytetu SWPS. Postara się także wyjaśnić, dlaczego tak łatwo użytkownicy internetu dają uwieść się fake newsom i bezrefleksyjnie podają je dalej. Natomiast prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, która otworzy drugi dzień Konferencji, wyjaśni, dlaczego prawidłowe czytanie badań jest tak ważne dla zrozumienia tak trudnego tematu, jakim jest sieć 5G oraz pole elektromagnetyczne, ponieważ „ABSTRACT” wcale nie oznacza „ABSTRAKCYJNIE”. Szeroko pojętej edukacji oraz walce z dezinformacją poświęcony będzie drugi dzień Konferencji.

Czytaj także: #CyberMagazyn: Co zrobić, aby edukacja w Polsce dobrze przygotowywała do walki z dezinformacją?

Konferencja odbywa się całkowicie w trybie zdalnym i jest bezpłatna. Uczestnictwo w konferencji jest możliwe po zarejestrowaniu się pod adresem: konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/pl/rejestracja/.

Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie: gov.pl/5G oraz konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/ .

Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama