Reklama

Próba wyłudzenia danych. Alert dla użytkowników WP Poczty

11 stycznia 2019, 14:56
email-2151046_960_720
Fot. kirstyfields/Pixabay

Do użytkowników skrzynek e-mail Wirtualnej Polski (WP) wysyłane są fałszywe wiadomości SMS, które ostrzegają przed blokadą konta i nakłaniają do zalogowania się na stronę, przypominającą witrynę logowania WP Poczty.

W specjalnym komunikacie Zespół WP Poczty zapewnia, że nie jest nadawcą tych wiadomości, a rozsyłane SMS-y są  próba wyłudzenia danych. Jednocześnie przedstawiciele WP gwarantują, że wszystkie dane są bezpieczne, a baza numerów nie została wygenerowana na podstawie informacji zawartych w profilu kont naszych Użytkowników. Wiadomości SMS trafiają na losowe numery, również do osób, które nie maja konta w usłudze WP Poczta.

Administratorzy Wirtualnej Polski i o2.pl nigdy nie wysyłają wiadomości z prośbą o podanie wrażliwych informacji swoich Użytkowników (np. login lub hasło) tym kanałem, jak również nie są prowadzone przez nas żadne kampanie SMS.

W razie dodatkowych pytań należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie: https://pomoc.wp.pl.

Źródło: Zespół WP Poczty

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Jacek
środa, 17 lipca 2019, 17:11

Jeśli nasze dane były gdziekolwiek przekazane, dobrym rozwiązaniem jest włączenie alertów BIK (za darmo). Będziemy wtedy wiedzieć gdy ktoś będzie wypelniał wniosek na nasze dane:

greg
poniedziałek, 25 lutego 2019, 14:13

Nie zawsze to wina hakerów. Dostałem informację na swoją pocztę, którą miałem na WP, że jeżeli nie opłacę swojego konta , rzekomo płatnego, to konto zostanie zlikwidowane. Złożyłem reklamację w Biurze Obsługi Klienta i otrzymałem odpowiedź, że to wina systemu /WP/ , który to wysłał błędną informację. Pod tym stwierdzeniem podpisał się z imienia i nazwiska pracownik biura WP, Specjalista ds. Obsługi Klienta. Jak widać, system Wirtualnej Polski ma niedoskonałości. Dalej, przy kolejnej próbie logowania się do swojego konta, odbieram komunikat, że moje konto zostało zablokowane, ze względu na wirusy w mojej poczcie. Świadczy to, że systemy antywirusowe WP również nie są doskonałe i mają luki. Na kolejną reklamację dostaję odpowiedź, że powinienem przedzwonić na płatną infolinię WP i wyjaśnić sobie ten problem. Odpowiedź podpisana również z imienia i nazwiska przez agenta Poczty WP. Na podstawie korespondencji wyciągnąłem wniosek, ze system pocztowy i zabezpieczeń Wirtualnej Polski jest niedoskonały. Z obawy o swoje dane wysłałem zawiadomienie o cofnięciu zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Agent odpisał, że jest to niemożliwe. Ale to temat na inny artykuł.

Edi
sobota, 12 stycznia 2019, 12:24

takie próby są codziennie podejmowane nie tylko na WP