Porozumienie o współpracy Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i WAT

14 lutego 2018, 11:59
FBC WAT
Fot. cybsecurity.org

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie podpisały porozumienie o współpracy. W ramach porozumienia partnerzy będą realizować wspólnie projekty badawczo – rozwojowe, a także animować sieć współpracy, mającą na celu efektywniejsze wykorzystanie potencjału naukowego i kadrowego obu stron.

OBSZARY WSPÓŁPRACY

Porozumienie wyznacza obszary współpracy, którymi są: działalność naukowo-badawcza i ekspercka, jak i działalność edukacyjna.

CELE POROZUMIENIA

Jednym z najważniejszych celów porozumienia jest rozwój laboratorium poświęconego badaniom nad procesami operacji informacyjnych. Dzięki laboratorium możliwe będzie kształcenie specjalistów z tego obszaru.

Porozumienie dotyczy też współpracy w obszarze wspierania i realizacji badań naukowych i prac rozwojowych, ich promowania i komercjalizacji. W szczegółach może to być realizowane przez wymianę doświadczeń, doradztwo naukowo-badawcze i konsultacje techniczne.

Ze współpracą obie strony wiążą duże nadzieje na realizację ciekawych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jeszcze w tym półroczu uruchomione zostaną kursy z wiedzy dotyczącej identyfikacji operacji informacyjnych oraz metod reagowania na nie. Liczymy, że będą one realnym wkładem we wzrost kompetencji z tego obszaru, co w związku ze wzrostem zagrożeń w przestrzeni informacyjnej, staje się niezwykle ważnym zadaniem.

Komunikat: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
TowariszczJacho
czwartek, 15 lutego 2018, 12:15

Sz. P. Januszu - nazbyt praktycznie podchodzi Pan do sprawy - te szkolenia i współpraca pochłonęły już setki milionów albo nawet miliardy i to w konfiguracji z WAT - praktyczne efekty są ... nie musze ich przypominać, NASZ SZYFRATOR i Krzywe Eliptyczne w Rosomak to mniej więcej z 10 lat temu ... Pewne jest, że jeśli WAT i MON oraz MSWiA - jedyni i niezastępowalni eksperci - będą kontrolowali Cyberbezpieczeństwo to już tylko sukcesy ... (zdaje się, że jest taka Firma chyba Virgin Space, która pokazała na co stać ... cywili ... ale to jest inny kontynent , u nas panuje przekonanie, że tylko mundurowi mają \"mózgi\" ... i kwity ... do budowy przewagi konkurencyjnej ... ) jednakże obawiam się, że to będą sukcesy raczej na wzór \"wewnętrznego PR\" ... ale szkolenia są wartością samą w sobie tylko czy przez przypadek takie \"szkolenia\" nie są wpisane w statut tej jednostki ...?

Janusz
środa, 14 lutego 2018, 13:13

Pytanie tylko kto za to zapłaci , to znaczy za owy \"potencjał\" zwłaszcza tej jednej ze stron ? Bo ja bym nie chciał z moich podatków

Dawid
czwartek, 15 lutego 2018, 14:32

A ile ty tych podatków płacisz Janusz, że tak bardzo narzekasz? Inwestowanie w cyberbezpieczenstwo to zaraz po inwestycjach w uzbrojenie nr jeden na świecie. Bezpieczeństwo Państwa to nie tylko realne wojsko,sojusze, bezpieczeństwo energetyczne czy socjalne ale również i to coraz częściej cyberbezpieczenstwo.

waldemar
czwartek, 15 lutego 2018, 19:35

Dawidku, WAT już ma doświadczenia współpracy z różnymi fundacjami i wiele dobrego z tego nie wyniknęło. Podobnie jak Janusz chętnie się dowiem, co takiego w stanie jest zaoferować ów podmiot oprócz wymądrzania się w mediach jak na prawdziwych \"ekspertów\" z zawodu przystało. Przykre że nasze państwo to dla większości łup, który raz na jakiś czas w wyniku wyborów zmienia właściciela.

Autor
czwartek, 15 lutego 2018, 16:47

Bardzo dużo, inwestowanie w cyber-bezpieczeństwo jasne, inwestowanie w koło wzajemnej adoracji które za pieniądze podatników chce się bawić w hakerów nie ! Od początku twierdzę że w przypadku Polski dyskusja o cyber-bezpieczęństwie to jeden wielki skok na kasę i śmiem twierdzić że gdy już ta kasa popłynie gdzie ma popłynąć to poza kampaniami pr-owymi absolutnie nic w tym temacie się nie zrobi. Nie mam ochoty budować disnelandu dla ludzi którzy absolutnie nie są wstanie tego produktywnie wykorzystać bo zwyczajnie brakuje im umiejętności. Gdy zajmie się tym ktoś poważny, proszę bardzo mogę im nawet dotacje przesyłać w innym wypadku bawcie się w co chcecie ale za swoje

Janusz
środa, 14 lutego 2018, 13:12

Cyber armia w rozkwicie, zgodnie z planem na jednego cyber-żołnierza przypada 8 cyber-officerów . Po podpisaniu współpracy z WAT dzielni chłopcy i dzielne dziewczęta zaczną siać postrach na elektronicznych polach walk całego świata.

Tweets CyberDefence24