Porozumienie o współpracy Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i WAT

14 lutego 2018, 11:59
FBC WAT
Fot. cybsecurity.org

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie podpisały porozumienie o współpracy. W ramach porozumienia partnerzy będą realizować wspólnie projekty badawczo – rozwojowe, a także animować sieć współpracy, mającą na celu efektywniejsze wykorzystanie potencjału naukowego i kadrowego obu stron.

OBSZARY WSPÓŁPRACY

Porozumienie wyznacza obszary współpracy, którymi są: działalność naukowo-badawcza i ekspercka, jak i działalność edukacyjna.

CELE POROZUMIENIA

Jednym z najważniejszych celów porozumienia jest rozwój laboratorium poświęconego badaniom nad procesami operacji informacyjnych. Dzięki laboratorium możliwe będzie kształcenie specjalistów z tego obszaru.

Porozumienie dotyczy też współpracy w obszarze wspierania i realizacji badań naukowych i prac rozwojowych, ich promowania i komercjalizacji. W szczegółach może to być realizowane przez wymianę doświadczeń, doradztwo naukowo-badawcze i konsultacje techniczne.

Ze współpracą obie strony wiążą duże nadzieje na realizację ciekawych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jeszcze w tym półroczu uruchomione zostaną kursy z wiedzy dotyczącej identyfikacji operacji informacyjnych oraz metod reagowania na nie. Liczymy, że będą one realnym wkładem we wzrost kompetencji z tego obszaru, co w związku ze wzrostem zagrożeń w przestrzeni informacyjnej, staje się niezwykle ważnym zadaniem.

Komunikat: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
TowariszczJacho
czwartek, 15 lutego 2018, 12:15

Sz. P. Januszu - nazbyt praktycznie podchodzi Pan do sprawy - te szkolenia i współpraca pochłonęły już setki milionów albo nawet miliardy i to w konfiguracji z WAT - praktyczne efekty są ... nie musze ich przypominać, NASZ SZYFRATOR i Krzywe Eliptyczne w Rosomak to mniej więcej z 10 lat temu ... Pewne jest, że jeśli WAT i MON oraz MSWiA - jedyni i niezastępowalni eksperci - będą kontrolowali Cyberbezpieczeństwo to już tylko sukcesy ... (zdaje się, że jest taka Firma chyba Virgin Space, która pokazała na co stać ... cywili ... ale to jest inny kontynent , u nas panuje przekonanie, że tylko mundurowi mają \"mózgi\" ... i kwity ... do budowy przewagi konkurencyjnej ... ) jednakże obawiam się, że to będą sukcesy raczej na wzór \"wewnętrznego PR\" ... ale szkolenia są wartością samą w sobie tylko czy przez przypadek takie \"szkolenia\" nie są wpisane w statut tej jednostki ...?

Janusz
środa, 14 lutego 2018, 13:13

Pytanie tylko kto za to zapłaci , to znaczy za owy \"potencjał\" zwłaszcza tej jednej ze stron ? Bo ja bym nie chciał z moich podatków

Janusz
środa, 14 lutego 2018, 13:12

Cyber armia w rozkwicie, zgodnie z planem na jednego cyber-żołnierza przypada 8 cyber-officerów . Po podpisaniu współpracy z WAT dzielni chłopcy i dzielne dziewczęta zaczną siać postrach na elektronicznych polach walk całego świata.