Sekretarz obrony USA chce reform. "Zwiększenie operacji cybernetycznych w wojsku"

24 lutego 2017, 17:42
USCYBERCOM

James Mattis, nowy sekretarz obrony USA, zwrócił się do przedstawicieli Pentagonu z prośbą o opracowanie planu poprawy wsparcia operacji cybernetycznych i zarządzania informacją.

 

Mattis wydał instrukcje w sprawie reform organizacyjnych i strukturalnych. Chce wyraźnego postępu reform w dziedzinie obrony, także cybernetycznej. Wytyczne Matiisa nakazują urzędnikom wprowadzenie kilku reform w roku 2017 w ramach ogłoszonego jeszcze przez Obamę w grudniu ub.r. National Defense Authorization Act (NDAA). Sekretarz obrony oczekuje planu zwiększenia operacji cybernetycznych w kręgach wojskowych.

Czytaj także: Gen. McMaster ostrzega przed cyberterroryzmem. Potrzebne "systemy komunikacji" dla wojska

Kongres USA miał na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa z prawodawstwem obronnym. W tym celu powołano w Stanach Zjednoczonych Cyber ​​Command (USCYBERCOM). Ta ostatnia komórka wojskowa to siły zbrojne podporządkowane United States Strategic Command. USCYBERCOM centralizuje dowodzenie podczas operacji w cyberprzestrzeni, organizuje istniejące zasoby cybernetyczne i synchronizuje obronę amerykańskich sieci wojskowych. Cyber Command powstała w 2009 roku w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i mieści się w Fort Meade, w stanie Maryland.

Pierwszy plan Pentagonu dotyczący operacji cybernetycznych i innych zmian w prawie, mają zwrócone sekretarzowi obrony do 27 lutego. Pentagon ma obowiązek złożyć sprawozdanie okresowe do Kongresu w dniu 1 marca br.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.