Snap: Pomieszanie treści prywatnych i medialnych napędzało "fake news"

1 grudnia 2017, 12:40
CyberDefence24
CyberDefence24

Pomieszanie treści prywatnych i medialnych w serwisach społecznościowych przyczyniło się do rozpowszechniania fałszywych wiadomości - powiedział prezes Snapa Evan Spiegel, zapowiadając rozdzielenie w Snapchacie kanałów informacyjnych ze względu na ich źródło.

Podobnie jak na Facebooku i Twitterze, dotychczas wszystkie wiadomości zamieszczane za pośrednictwem Snapchata wyświetlały się w jednym kanale (feed). W nowej wersji aplikacji treści publikowane przez znajomych oraz przez organizacje medialne ukażą się w osobnych kanałach. To część zapowiadanych od początku miesiąca gruntownych zmian w aplikacji. Firma liczy, że pozwolą one na dotarcie do szerszego grona biorców.

Snapchat zaczął­ jako ucieczka od mediów społecznościowych, pozwalająca ludziom rozsyłać znajomym zdjęcia i nagrania bez presji lajków, komentarzy i permanentności

Evan Spiegel - prezes Snapchata

Oprócz rozdzielenia kanałów informacyjnych Snapchat zastosuje również nową, niechronologiczną metodę porządkowania wiadomości w oparciu o "polubienia" użytkowników, podobną do stosowanej przez Facebooka, a od niedawna również Instagrama i Twittera. Mimo to Spiegel chce, by Snapchat odróżniał się od większych rywali. Z tego względu tak jak dotychczas pierwszym, co zobaczą użytkownicy aktywujący aplikację, będzie ekran nagrywania - podała agencja AP.

Czytaj więcej: Kolejna podatność popularnej aplikacji komórkowej

Aplikacja mobilna Snapchata pozwala użytkownikom na zamieszczanie i komunikowanie się za pomocą zdjęć i krótkich nagrań wideo znikających po określonym czasie. Podobne rozwiązania wprowadził później należący do Facebooka konkurencyjny Instagram. Od wejścia na giełdę w marcu 2017 roku notowania Snapa spadły z początkowej wartości 17 dolarów poniżej 13 dolarów za akcje w związku ze słabszymi niż przewidywane przychodami i powolnym przyrostem użytkowników (głównie poniżej 34 roku życia).

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24