Trump na celowniku hakerów Anonymous

20 stycznia 2017, 12:30
Fot. Gage Skidmore/Flickr, CC BY 2.0
CyberDefence24
CyberDefence24

Hakerzy z międzynarodowej grupy Anonymous grożą nowemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi. Materiały mające skompromitować Trumpa pojawiły się na koncie słynnej grupy hakerskiej w mediach społecznościowych.

Cała sprawa ma związek z pojawieniem się w Internecie wiadomości na temat raportu tajnych służb USA, w którym mowa jest o tym, że Rosja dysponuje dowodami na kompromitujące działania nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mowa o spotkaniach z prostytutkami w Rosji oraz rozmowach przedstawicieli Trumpa z władzami w Moskwie, którzy mieli oferować Amerykanom pomoc w wygraniu wyborów w zamian za zniesienie sankcji. Według doniesień propozycje te nie zostały jednak przyjęte.

Hakerzy z Anonymous zagrozili Trumpowi, że opublikują w sieci dowody na jego powiązania z ludźmi mającymi związek z przemytem dzieci, praniem brudnych pieniędzy oraz z mafią rosyjską. Do tego wszystkiego dochodzą zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych.

Czytaj także: Anonymous wypowiadają internetową wojnę Daesh

Sam prezydent USA Donald Trump odrzuca zarzuty grupy Anonymous i twierdzi, że są to całkowicie nieprawdziwe informacje. Zapowiada, że hakerzy poniosą konsekwencje. Oni sami twierdzą, że ślady aktywności Trumpa pozostaną w sieci.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24