Twitch zawiesił konto Donalda Trumpa

1 lipca 2020, 08:42
49651326458_fe93aa270f_c
Fot. The White House/flickr

Serwis streamingowy Twitch, który należy do Amazona poinformował o zawieszeniu kanału Donalda Trumpa za szerzenie mowy nienawiści. Jest to pierwszy przypadek, gdy platforma społecznościowa podjęła decyzję o całkowitym zawieszeniu konta amerykańskiego prezydenta. 

Należący do Amazona serwis streamingowy Twitch, który specjalizuje się głównie w strumieniowaniu gier, poinformował że postanowił zawiesić kanał Donalda Trumpa za złamanie zasad platformy odnośnie mowy nienawiści. Chodzi o dwa zamieszczone ostatnio przez polityka materiały, jeden to retransmisja wystąpienia Trumpa podczas kampanii prezydenckiej w 2015 r., kiedy mówił on, że Meksyk wysyła przez granicę z USA narkotyki, gwałcicieli i przestępców. Drugi to nagranie z niedawnego wiecu prezydenta w Tulsie, kiedy polityk sugerował, że "Latynosi włamują się do domów kobiet o godz. 1 nad ranem".

"W serwisie Twitch mowa nienawiści jest zabroniona. Dlatego, zgodnie z naszą polityką, kanał prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony na platformie, a krzywdzące komentarze usunięte" - powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Twitcha. Firma nie sprecyzowała jednak, jak długo kanał prezydenta pozostanie zablokowany.

Decydując się na zawieszenie konta Trumpa, Twitch poszedł o krok dalej niż inne media społecznościowe, które blokują lub oznaczają jedynie poszczególne treści zamieszczane przez prezydenta. I tak np. Twitter oznaczył już kilka postów Trumpa jako "niewiarygodne", "zmanipulowane" lub "gloryfikujące przemoc"; Snap postanowił, że przestanie promować prezydenckie konto na Snapchatcie; Reddit z kolei zadecydował o zawieszeniu forów należących do sympatyków Trumpa.

Twitch znalazł się w ostatnich tygodniach w ogniu krytyki, po tym jak użytkownicy zarzucili serwisowi, że dopuszczał publikowanie rasistowskich i seksistowskich komentarzy. W odpowiedzi koncern zapowiedział, że permanentnie zawiesi kanały tych internautów, którzy złamali zasady serwisu.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Beata
poniedziałek, 6 lipca 2020, 20:50

Ale przemoc znęcanie nad zwierzętami i inne gów.. jak najbardziej nie przeszkadzają i są jak bez karne. Ale zablokowanie konta prezydenta i do tego USA to dopiero nie lada gratka i jaka reklama dla tego gów-a.

Tweets CyberDefence24