Chiny prowadzą agresywną kampanię w cyberprzestrzeni przeciwko USA?

7 sierpnia 2017, 11:21
p081414ps-02682
fot. obamawhitehouse.archives.gov

Amerykański dziennik „The Washington Times”, powołując się na słowa starszego analityka CIA pisze, że wbrew wcześniejszym twierdzeniom ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Państwo Środka prowadzi agresywne działania w cyberprzestrzeni  wymierzone w Stany Zjednoczone.

Zdaniem przedstawiciela amerykańskiego wywiadu, z którym rozmawiali Chińczycy bardzo interesują się działaniami w kwestii cyberbezpieczeństwa, jakie podejmują władze USA i ich partnerzy, a także amerykańskim przemysłem i jego zabezpieczeniem przed atakami komputerowymi.

Michael Collins z CIA i jednocześnie szef ośrodka East Asia Mission twierdzi, że aktywność Chin w kwestii cyberbezpieczeństwa to prawdziwy problem i USA powinny podjąć wszelkie możliwe działania, które pomogłyby ukrócić ten proceder.

Czytaj też: Raport DoD: Dynamiczny rozwój Chin w cyberprzestrzeni

Jak pisze dziennik z Waszyngtonu, słowa Collinsa miałyby przeczyć licznym, wcześniejszym komentarzom ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy twierdzili, że aktywność Chin w cyberprzestrzeni spadła po tym, jak poprzedni prezydent USA Barack Obama podpisał w tej sprawie w 2015 roku porozumienie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, w którym to dokumencie obydwaj sygnatariusze zobowiązali się do ograniczenia aktywności w cyberprzestrzeni względem siebie.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24