Premier: otwarcie Polski na nowoczesne technologie priorytetem

19 listopada 2019, 11:28
morawiecki
Fot. Sejm.Gov.pl

"Od Polski papierowej do Polski cyfrowej" powiedział podczas expose premier Mateusz Morawiecki podkreślając znaczenie cyfryzacji dla swojego rządu.

Premier chwalił się osiągnięciami PiSu w obszarze cyfryzacji wskazując na informatyzację służby zdrowia i wprowadzenie m.in. e-recepty czy internetowego konta pacjenta. Każdego dnia wystawiamy około miliona e-recept oraz elektronicznych zwolnień - powiedział.

Mateusz Morawiecki wymienił również funkcjonowanie w ramach rewolucji 4.0 jako jedno z największych wyzwań dla Polski w przyszłości, wzywając tym samym do współpracy wszystkie partie polityczne.

W dalszej części expose, premier mówił również, że Polska musi być aktywnym uczestnikiem rewolucji technologicznej, na którą składa się m.in. cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe. W innym wypadku państwo zostanie na poboczu historii. Głównym wyzwaniem na przyszłość musi być otworzenie Polski na nowoczesne technologie. W tym celu trzeba wykorzystać niesamowicie utalentowanych polskich informatyków, którzy notują świetne wyniki w światowych konkursach - podkreślił premier. Mateusz Morawiecki mówił również o konieczności dostosowania szkolnictwa do wymagań rewolucji przemysłowych. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24