Wiceminister Zdzikot: W MON powstaje ekosystem cyberbezpieczeństwa

17 stycznia 2019, 12:37

O roli sił zbrojnych w zapewnieniu cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystaniu uczelni wojskowych w badaniach naukowych mówi dla CyberDefence24.pl wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.

O 2018 roku mamy pierwszą polską Ustawę o Cyberbezpieczeństwie, która określa filary na których w ogóle stoi polski system cyberbezpieczeństwa. Jednym z nich jest Ministerstwo Obrony Narodowej odpowiedzialne za prowadzenie i utrzymanie jednego z trzech krajowych zespołu reagowania na incydenty komputerowe.

Tomasz Zdzikot - Wiceminister obrony narodowej

W resorcie obrony narodowej tworzymy ekosystem. Mamy ofertę dla każdego i możemy działać na polu badań naukowych wykorzystując potencjał 5 uczelni wyższych i instytucji badawczych.

Tomasz Zdzikot - Wiceminister obrony narodowej
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Śmieszek II Ubogi
czwartek, 17 stycznia 2019, 23:37

Żołnierze będą na rozkaz hakować?

Żołnierz
czwartek, 17 stycznia 2019, 21:40

Totalna bzdura.... Zaczyna się od pojedynczego komputera, pojedynczego użytkownika a nie od pisania bzdur o cyber wojsku. Na dzień dzisiejszy nie ma w wojsku etatów informatyków wojskowych. Ktoś powie że "są u mnie w jednostce....w jednostce łączności gdzie służy 20 osób. A ja powiem że u mnie nie ma gdzie służy 5 tysięcy ludzi i mamy ponad 500 komputerów podpiętych do sieci. Na dzień dzisiejszy kierowcy, strzelcy i kucharze którzy troszkę się informatyka zajmują administrują sieciami.... Takie jest nasze cyber wojsko i cyfrowa armia.

Tweets CyberDefence24