Wyciek z Yahoo większy niż przypuszczano

4 października 2017, 16:38

Yahoo poinformowało, że wyciek danych, który nastąpił w 2013 roku był trzykrotnie większy niż początkowo przypuszczano. Jak się okazało dotkniętych zostało 3 miliardy internautów, a nie jak początkowo przypuszczano tylko 1 mld. Oznacza to, że każdy mający konto w tym serwisie ucierpiał

We wtorek firma oświadczyła, że poinformuje wszystkie osoby, który zostały dotknięte przez ten incydent. To największy wyciek danych w historii. Pierwsze informacje pojawiły się w grudniu 2013 roku. Stwierdzono jednak, że początkowo ucierpiał tylko „miliard użytkowników”.

Czytaj więcej: Kreml: Nie mamy nic wspólnego z atakiem na Yahoo

Yahoo, które zostały zakupione przez Verizon poinformowało, że nowe informacje odnośnie wycieku udało się pozyskać dzięki współpracy z zewnętrzną firmą śledczą. Wykradzione w 2013 roku dane mają zawierać adres poczty elektronicznej, imiona użytkowników, numery telefonów, hashowane hasła i w niektórych wypadkach pytania bezpieczeństwa i odpowiedzi do nich.Nie znały się tam na szczęście informacje o kartach płatniczych czy kontach bankowych. W 2014 r. przeprowadzony jeszcze inny atak wymierzony w Yahoo. Winnymi okazali się rosyjscy hakerzy.

Czytaj więcej:  Yahoo wiedziało o ataku na swoją infrastrukturę w 2014 roku

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets CyberDefence24