RT zablokowana na Łotwie

1 lipca 2020, 09:30
ezgif. - RT - com-webp-to-jpg
Fot. en.kremlin.ru

Łotwa podjęła decyzję o zablokowaniu kanałów należących do RT i zachęca pozostałe państwa Starego Kontynentu do podobnych działań, aby wspólnie walczyć ze szkodliwą prokremlowską narracją.

RT - dawniej funkcjonująca pod nazwą Russia Today - to prokremlowska sieć kanałów telewizyjnych, która udostępnia materiały w kilku językach (m.in. angielskim, hiszpańskim czy arabskim), propagując treści zgodne z retoryką Moskwy. W związku z silną narracją, uderzającą również w Łotwę, lokalne władze podjęły decyzję o zablokowaniu prorosyjskich kanałów. Sprawa dotyczy przede wszystkim „RT HD”, „RT Arabic”, „RT Spanish”, „RT Documentary HD”, „RT Documentary” – informuje lokalny serwis LSM.

Łotwa w ciągu ostatniego półrocza prowadziła analizę mediów oraz ich potencjalnych beneficjentów. Otrzymane wyniki były jednym z kluczowych elementów podjętej przez władze decyzji o zablokowaniu RT w kraju.

Łotwa uważa, że podobne działania powinny podjąć również inne państwa, aby w ten sposób ograniczyć rozpowszechnianie się prorosyjskiej narracji na Starym Kontynencie. „Poinformujemy wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej i ich organy regulacyjne o posiadanych przez nas informacjach, ponieważ uważamy, że podobną decyzję należy podjąć w całej Unii Europejskiej” – podkreślił na łamach LSM Ivars Abolins, szef łotewskiej National Electronic Mass Media Council (NEPLP).

KomentarzeLiczba komentarzy: 43
andys
środa, 1 lipca 2020, 11:56

I czym to się rózni od zagłuszania Wolnej Europy? To oznaka słabości i głupoty! Szczególnie skuteczne będzie wyłaczenie "RTArabic".

Kiks
środa, 1 lipca 2020, 15:07

Tym, że Wilna Europa jest wolna, a RT to tuba byłych kgbistów? A co decyzji to bardzo dobre posunięcie. Już dawno powinno się to zrobić.

ubawiony
środa, 1 lipca 2020, 18:54

Wolna jest wolna?Od czego?

czwartek, 2 lipca 2020, 10:31

Od rosyjskiej "demokracji"

Fanklub Daviena
środa, 1 lipca 2020, 18:13

Wolna Europa to etatowa rozgłośnia CIA, komiku... Każdy jej pracownik, jak Nowak-Jeziorański to etatowy pracownik CIA... :)

czwartek, 2 lipca 2020, 10:32

Nawet jeśli to co? Między USA i zsrr była pewna "drobna" różnica...

Kiks
czwartek, 2 lipca 2020, 01:53

Tak tak.... Źle ci to wyjedź. Moskwa czeka. Jesteście mocni przed monitorkami. Do czasu.

Tweets CyberDefence24