Reklama

SKANER CyberDefence24: NC Cyber gwarantem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni?

6 lutego 2017, 18:38

W programie "Skaner CyberDefence24" Juliusz Brzostek, dyrektor Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber) mówił o roli i zadaniach Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa.

W przyszłości mam nadzieje, że NC CYBER nabierze pełnej zdolności operacyjnej w trybie 24/7 (…) gdzie operatorzy i analitycy będą w stanie na bieżąco, na podstawie pojawiających się zgłoszeń incydentów bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni koordynować akcje zmierzające do zmniejszenia ryzyka. (...) Cyberprzestrzeń jest kolejnym polem funkcjonowania obywateli i instytucji i musimy ją traktować jak przestrzeń fizyczna oraz dołożyć wszelkich starań, żeby poziom bezpieczeństwa był na odpowiednio wysokim poziomie.

Juliusz Brzostek
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
TowariszczJacho
środa, 8 lutego 2017, 20:18

Dlaczego nie są zamieszczane komentarze ? Czyżby inwigilacja ? ... gratulacje ...

TowariszczJacho
środa, 8 lutego 2017, 11:01

Wiara, nadzieja i miłość - cieszy mnie, że chociaż "mam nadzieję", przecież od czegoś należałoby zacząć ... szkoda, że nie wszystkie posty są publikowane, zatem powtórzę "... żeby poziom bezpieczeństwa był na odpowiednio wysokim poziomie." czyli na jakim ? No, dobrze to wróży bo zdaje się że, nawiązuje to również do "wiara" .... a tej w MC czy też NASK chyba potrzeba wiele ....

TowariszczJacho
wtorek, 7 lutego 2017, 11:42

Najważniejsze "... żeby poziom bezpieczeństwa był na odpowiednio wysokim poziomie ... " a czy ktokolwiek w "NC Cyber" wie co to oznacza ? Bo jeśli nie to " ... a świstak zawija ...."